Zapisaliśmy Cię do naszej bazy adresów. Będziemy Cię na bieżąco informować o nowościach.

SmartLAB Przygoda "Eksperyment"

Laboratorium bez tajemnic!   Przygoda "Eksperyment"

 

Witajcie !

Jestem Piotr i chodzę na warsztaty chemiczno-fizyczne SmartLab Przygoda „Eksperyment”. Na zajęciach dzieją się rzeczy magiczne, no bo jak inaczej nazwać powstawanie pięknego kolorowego chemicznego... ogrodu. A poza tym instruktorzy pokazują nam, że wszystko, co nas otacza, związane jest z chemią i fizyką.

I teraz to ja tłumaczę mamie, że cytryna, którą właśnie kroi, zawiera kwas cytrynowy. I tak w ogóle, co to są kwasy. A ona tylko się uśmiecha i kiwa głową, jakiego to mądralę ma w domu.

Z kolei z tatą pogadałem trochę o świetle i magnetyzmie. Nie wiedział, że światło oświetla napotkany przedmiot tylko z przodu! A może tylko udawał?
ROK SZKOLNY

Przygoda „Eksperyment” DLA DZIECI W WIEKU 6-8 lat

Warsztaty chemiczno–fizyczne. Pierwszy semestr poświecony jest chemii, drugi - fizyce. Dzieci poprzez doświadczenia poznają pojęcia z zakresu chemii i fizyki, takie jak: kwasy, zasady, sole, chromatografia, magnetyzm, światło… i wiele, wiele innych. Dowiadują się też m.in., dlaczego jabłka czernieją i co to jest proces utleniania. Czasami nawet zjadają efekty własnych doświadczeń, np. produkt reakcji wymiany - jadalny kawior. Załamują... światło i niczym Einstein rozwiązują zagadki, zadając nurtujace wszystkich pytanie: dlaczego tak się dzieje?


 INFORMACJE tel. 509 668 340

TRYB ZAJĘĆ W ROKU SZKOLNYM


Przygoda „Eksperyment”


  • warsztaty pozalekcyjne: 15 spotkań (1 godzina zegarowa raz w tygodniu)  w I semestrze. W II kontynuacja.

     

zapewniamy

  •  materiały dydaktyczne: sprzęt laboratoryjny, odczynniki i materiały potrzebne do zajęć, fartuchy 

  •  wykwalifikowaną kadrę instruktorów

  •  pracę w dwuosobowych zespołach

  •  liczebność grup do 14 osób

  •  pamiątkowy dyplom uczestnictwa w zajęciach